Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania gorzowskich policjantów dla bezpieczeństwa motocyklistów

Data publikacji 01.06.2020

W miniony weekend gorzowscy policjanci prowadzili działania „MOTOCYKL”, których celem było ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów oraz wyeliminowanie z dróg kierowców jeżdżących w niebezpieczny, brawurowy sposób. W efekcie funkcjonariusze z Gorzowa ujawnili 52 wykroczenia drogowe, zatrzymali 1 prawo jazdy za zbyt szybka jazdę, 1 nietrzeźwego kierowcę i 3 dowody rejestracyjne.

Piękna wiosenna pogoda sprzyja temu, aby z samochodu przesiąść się na motocykl. Na pewno uczyni tak wiele osób, które są miłośnikami jazdy na jednośladach. Te niestety nie chronią kierującego tak jak robi to karoseria samochodu, więc w przypadku zdarzenia drogowego może skończyć się tragedią. Niestety wśród motocyklistów są osoby, które jazdę tym środkiem transportu kojarzą z zawrotną prędkością, ryzykiem i brawurą, co skutkuje często wypadkiem, a w efekcie kalectwem czy nawet śmiercią. Zdają sobie z tego doskonale sprawę gorzowscy policjanci, którzy dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach przeprowadzili działania pn. „MOTOCYKL”. Uwaga mundurowych była skupiona szczególnie na zachowaniu motocyklistów, na tym czy przestrzegają oni drogowych przepisów. Policjanci przyglądali się także jeździe kierujących samochodami, którzy w tym czasie muszą być świadomi obecności jednośladów na drodze i pamiętać o wzajemnym szacunku. W efekcie, podczas działań, gorzowscy stróże prawa ujawnili 52 wykroczenia drogowe, zatrzymali 1 prawo jazdy za zbyt szybka jazdę, 1 nietrzeźwego kierowcę i 3 dowody rejestracyjne.

Tego typu akcje skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa motocyklistom będą prowadzone cyklicznie. Policjanci w służbie będą wykorzystywać nie tylko radiowozy, ale także szybkie motocykle, które w są skutecznym narzędziem do eliminowania niebezpiecznych zachowań na drodze.

 

Opracował: sierż. szt. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.