KMP Gorzów Wielkopolski

Ważne informacje

Aktualności

Wstąp do Policji
Mapy zagrożeń
Dzielnicowi
Moja Komenda

Prewencja

 1. Gorzowska policja wspólnie z sanepidem kontroluje miejsca letniego wypoczynku

  Jak co roku w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” gorzowska policja wspólnie z sanepidem prowadzi kontrole półkolonii. W tym roku wyjątkowo są sprawdzane obiekty rekreacyjnym, gdzie przebywają dzieci z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem.

 2. ZOSTAŃ GORZOWSKIM POLICJANTEM!

  Gorzowska Policja zachęca do tego, aby zostać jej funkcjonariuszem. Służba w Policji jest to praca, która nie tylko daje ogromną satysfakcję, ale i możliwość rozwijania swoich pasji, czy zainteresowań zawodowych.

 3. Trwa 13 edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł"

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 13. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie " Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 4. WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY pn. „LUBUSKA POLICJANTKA W OBIEKTYWIE” pod patronatem honorowym Wojewody Lubuskiego

  Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. ogłasza WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY pn. „LUBUSKA POLICJANTKA W OBIEKTYWIE” pod patronatem honorowym Wojewody Lubuskiego

 5. Gorzowska policja szkoli bankowców jak przeciwdziałać oszustwom

  Gorzowska policja w ramach projektu „Pomóż seniorowi powiedzieć NIE wnuczkowi” rozpoczęła cykl szkoleń z pracownikami banków. Wszystko po to, aby wspólnie przeciwdziałać oszustwom m.in „na wnuczka” i „na policjanta”, w których ofiary często decydują się wziąć kredyt, by spełnić żądania przestępców. Policjanci będą cyklicznie przeprowadzać warsztaty dla bankowców .

Ruch drogowy

 1. Policyjne działania dla bezpieczeństwa podróżujących nad morze

  Gorzowscy policjanci ruchu drogowego, wspierani przez funkcjonariuszy ITD i Służby Celnej, prowadzili wzmożone działania na trasie ekspresowej S3. Swoją uwagę skupili zarówno na kierujących ciężarówkami, autokarach jak i pojazdami osobowymi. Mundurowi kontrolowali trzeźwość kierowców, a także stan techniczny pojazdów oraz załadunek.

 2. Policyjne kontrole kierowców miejskich środków transportu

  Gorzowscy policjanci ruchu drogowego regularnie kontrolują trzeźwość kierowców. W swojej codziennej służbie nie pomijają także tych, którzy odpowiadają za bezpieczny transport kilkudziesięciu tysięcy osób. To kierowcy miejskich autobusów i tramwajów, których trzeźwość jest sprawdzana przez policjantów drogówki.

 3. Nietrzeźwy jechał kosiarką z przyczepką przez ulice miasta. Trawy nie kosił

  Dzielnicowi podczas służby zauważyli mężczyznę, który jechał po jednej z ulic miasta kosiarką z przyczepką. Miał przy tym ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie próbował kosić trawy, ale chciał wykorzystać kosiarkę do transportu. Teraz 50-latka czekają kłopoty, bo usłyszy zarzut związany z kierowaniem pod wpływem alkoholu.

 4. Nocny spacer po drodze ekspresowej zakończony przez policjantów

  Gorzowscy policjanci musieli pilnie interweniować na drodze ekspresowej S3, gdy w środku nocy pojawiła się informacja o osobie idącej pasem awaryjnym w stronę Szczecina. Jego spacer w porę zakończyli funkcjonariusze. Mężczyzna dzięki reakcji przejeżdżających kierowców i interweniujących policjantów znalazł się w bezpiecznym miejscu poza drogą.

 5. Nad morze tylko bezpiecznie. Policyjne kontrole na trasie S3

  Gorzowscy policjanci wspierani przez kolegów z Międzyrzecza oraz funkcjonariuszy inspekcji transportu drogowego na S3 kontrolowali kierowców, którzy jechali w stronę morza. Tą drogą ekspresową codziennie podróżuje tysiące osób na urlop. Wakacyjne wyjazdy muszą być bezpieczne, dlatego funkcjonariusze przyjrzeli się jadącym na północ Polski autobusom, busom i samochodom osobowym.

Ochrona prawna funkcjonariusza
BIP KMP
Służba Cywilna
Reportracism
Quiz - Czy jesteś bezpieczny w Internecie?
Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pn. "Bezpieczna Młodość"
ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOBUSU
Tłumacz języka migowego
Lubuska niebieska tarcza
KWP Gorzow
Urząd Miasta
Po pierwsze czlowiek
Policjant który mi pomógł
Niebieska linia
Stop seksturystyce
Osrodek intrerwencji kryzysowej